Galeria

I LO w Krotoszynie im. Hugona Kołłątaja z wizytą w laboratoriach WBMiZ

30 maja br. ponownie odwiedzili nas uczniowie I LO w Krotoszynie, tym razem klasa matematyczno-fizyczno-informatyczna.

Spotkanie rozpoczęliśmy od wykładu dra inż. Dominika Rybarczyka pt.:” Jak zbudować robota kroczącego”.

Nasi studenci: Łukasz Sztuder MiBM (absolwent I LO w Krotoszynie), Agata Wiśniewska i Mariusz Pałubicki MCH opowiedzieli jak studiuje się na naszym wydziale, zachęcili do aktywności w kołach naukowych i organizacjach studenckich.

Podzieleni na dwie grupy uczniowie odwiedzili mgr inż. Justynę Trojanowską, dowiedzieli się czym jest  kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, dokonali próby ułożenia puzzli, które okazały się być spiralą błędnych założeń :-)

Studenci z koła naukowego PRIME (Marta Szczepaniak, Klaudia Proch i Paweł Walkowiak) podczas konstruowania lądownika pobudzili kreatywność „młodych inżynierów”, wyjaśnili jak pracować w grupach i jak dokonać prezentacji projektu.

W laboratorium Odlewnictwa uczniowie pod czujnym okiem dr inż. Magdaleny Suchory-Kozakiewicz wykonali odlew medalu z logo zakładu.

Mgr inż. Łukasz Macyszyn i mgr inż. Stanisław Pabiszczak zaprosili przyszłorocznych maturzystów na H20, gdzie poprowadzili ćwiczenia przy stanowisku pneumatycznym oraz stanowisku do obróbki.

Dziękujemy za poświęcony czas.