Galeria

Maturzyści z III LO w Poznaniu z wizytą na WBMiZ

III LO w Poznaniu znamy i chętnie zapraszamy -  wielu absolwentów tej szkoły to nasi studenci, zatem nikogo nie zdziwił fakt, że 27 lutego poznaliśmy kolejny rocznik maturzystów tej szkoły.

Po tradycyjnym powitaniu i pogadance na temat rekrutacji inż. Karolina Stefaniak z Im oraz Wiktoria Skalska z ZiIP opowiedziały o studiowaniu na naszym wydziale i objęły opieką swoje grupy na czas zwiedzania laboratoriów.

Na początek zapoznaliśmy uczniów z międzywydziałowym kołem PUTMotorsport, którego przedstawiciele z wielką pasją opowiedzieli o tworzeniu poszczególnych bolidów i zawodach Formuła Student.

Maturzyści odwiedzili Laboratorium Robotyki prowadzone przez dra inż. Marcina Wiśniewskiego, Laboratorium Szybkiego Wytwarzania, gdzie w tajniki druku 3D wprowadził ich dr inż. Wiesław Kuczko, stanowisko pneumatyczne oraz stanowisko do obróbki poznali dzięki mgr inż. Łukaszowi Macyszynowi i mgr inż. Stanisławowi Pabiszczakowi. Dr hab. inż. Paweł Jasion zapoznał naszych gości z analizą wytrzymałości materiałów i konstrukcji – uczniowie stwierdzili, że dokonywanie zniszczeń w imieniu nauki to praca marzeń ;-)

Tradycyjne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego, aby zainteresować potencjalnych studentów naszym wydziałem.

III LO – z maturą jak zawsze dacie radę – trzymamy kciuki!