Galeria

Maturzyści z LO w Gnieźnie na WBMiZ

28 lutego przyszedł czas na wizytę uczniów z Liceum Ogólnokształcącego z Gniezna. Lubimy te wizyty ponieważ zdecydowana większość z nich wiąże swoje nadzieje z Politechniką a my staramy się, żeby wybrali wydział najlepszy z najlepszych ;-)

Po tradycyjnej pogadance na temat rekrutacji wycieczkę przejęły nasze studentki – inż. Nikola Lisek i Weronika Szeszycka – obie Panie reprezentują kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji.

Pierwszy punkt programu to spotkanie z przedstawicielami PUTMotorsport. Przedstawiciele zespołu bardzo szybko znaleźli wspólny język z uczniami dzieląc się wrażeniami z zawodów Formuła Student i opowiadając jak doszło do powstania ostatniego bolidu.

W kolejnym punkcie nasi goście obudzili w sobie kreatywne myślenie układając problematyczne puzzle i starając się wyjść ze spirali błędnych założeń, a pomogła im w tym dr inż. Justyna Trojanowska.

Do Laboratorium Szybkiego Wytwarzania zaprosił dr inż. Wiesław Kuczko, a o wirtualnej rzeczywistości opowiedział dr inż. Filip Górski i mgr inż. Magdalena Żukowska. Na koniec uczniowie zostali wprowadzeni w świat tworzyw sztucznych przez Panią dr inż. Kingę Mencel.

Dziękujemy za pokazanie jak różnorodny jest nasz wydział – u nas każdy znajdzie coś dla siebie!

Jeśli chcesz rozwijać swoją pasję – przyjdź na WBMiZ !

Czy wszyscy Maturzyści z Gniezna potwierdzają? ;-)